Witamy na najlepszej stronie z hackami i kodami do gier na androida oraz recenzjami i poradnikami dla aplikacji mobilnych. Wszystkie czity były osobiście przez nas testowane na kilku modelach telefonów i tabletów

Pokemon Go - kompletny poradnik oraz kody / czity PokeCoins

Kody i czity na nieskończone Pokeballe, Potiony,  Revive który pozwala w nieskończoność ożywiać Pokemona ,  Incense (Kadzidełka),  Lure Module,  Razz Berry,  Egg Incubator.  Kody - PokeCoins w Pokemon Go czyli kody na "pieniądze" w grze.

1. Gdzie pobrać Pokemon Go

Na początku wypada pobrać grę. W tej chwili gra nie jest dostępna dla użytkowników z polski oraz wielu innych krajów. Więc nie znajdziecie jej w sklepie Play.

Tutaj należy pobrać plik .apk z tego miejsca i zwyczajnie go zainstalować. Pamiętajcie, by w opcjach telefonu zezwolić na instalację aplikacji z nieznanych źródeł.! Aplikacja była skanowana anty wirusami -  nie znaleziono nic podejrzanego. Jeśli pobieracie aplikację z telefonu to w przeglądarce włączcie "tryb stacjonarny" W innym wypadku plik się nie chce pobrać - nie wiem dlaczego.

2 . Hack do gry  

Hack można pobrać tutaj

Opis jak używać hacka znajdziecie w tym filmie: https://vimeo.com/174344623


 1. Łapanie i trenowanie Pokemonów

   

 1. Bardzo aktualna grafika pojawiających się Pokemonów w Polsce:
nxuvd3.jpgpokemon-go-pikachu-rcm968x0.jpg
 1. Pikachu jako starter:
  Aby szybko i łatwo mieć Pikachu jako startera, podczas tworzenia swojej nowej - pierwszej gry (zaraz po utworzeniu konta), kiedy masz do wyboru jednego z 3 starterów, NIE ŁAP ICH. Odejdź kawałek (jakieś 50-100 metrów) od nich i po pewnym czasie powinien pojawić się obok nich Pikachu, którego będziesz mógł złapać [źródło]
  1. [niepotwierdzona sugestia] Nie trzeba odchodzić, wystarczy kliknąć na dowolnego Pokemona a następnie uciec z walki (4 razy)
 2. Istnieje limit ulepszeń Pokemona na każdy poziom. Nie można go ulepszać w nieskończoność.
  1. Limit ulepszeń związany jest również z levelem trenera.
  2. Wokół Pokemona podczas przeglądania jego statystyk pojawia się obwódka. Jej zapełnienie sprawia, że limit ulepszeń danego stworka został osiągnięty.
 3. Maksymalne CP jest różne dla każdego Pokemona tego samego typu. Czyli można mieć 2 rattaty każda z 130 CP ale dla jednej na pasku widać że jest to 90% max CP a dla drugiej może to być 85% CP. [Źródło - własne doświadczenie + Reddit]
 4. Ewoluujcie Pokemony z największym CP (Combat Power). Im wyższa ta statystyka tym lepszy Pokemon (np. więcej HP) w walce, jednak nie opłaca się ulepszać Pokemona przed ewolucją. Lepiej poczekać i ewoluować Pokemona na najwyższe stadium - dopiero potem ulepszać.
  1. Według Reddita [źródło] jest zupełnie odwrotnie. Najlepiej jest ulepszać Pokemona przed ewolucją.
 5. Ewolucja zwiększa ilość CP u Pokemona, który ewoluował.
  1. zwiększenie CP zależne jest od Pokemona, zwiększenie może być ponad 3krotne (Ratata ➜ Raticate) albo prawie żadne (Weedle i Caterpie)
  2. obecnie najtrudniejszym do wyewoluowania jest Magikarp, który wymaga 400 cukierków (101 złapań Magikarpa  !!!! (100 + 1 bo jednego sobie zostawiamy żeby go ewoluować więc nie oddajemy))
 6. Eeveelucje [potrzebne potwierdzenie]:
Istnieje teoria, że ewolucja Eevee jest przypisana rzeczywiście do ataku, ale dla każdego gracza może to być inny atak. [propozycja]
Więcej o losowości/nielosowości ewolucji Eevee można poczytać na wątku na reddicie pod tym linkiem
  1. Gracze najczęściej zgłaszają ewolucje Eevee zgodnie ze schematem:
   Jolteon - drugi atak Eevee to Body Slam,
   Vaporeon - Drugi atak Eevee to Swift,
   Flareon - Drugi atak Eevee to Dig.
 1. Niektóre Pokemony jest trudniej złapać. Są one oznaczone innego koloru kółkami niż zielony (jak u tych słabych Pokemonów). Np. pomarańczowy lub żółty. Pokemony te trzeba dokładniej rzucić Pokeballem (w sam środek) i dość często uciekają z Pokeballa. Mogą też "walczyć" z Ballami np. odpychać je (przy mniej dokładny trafieniu).
  1. Na trudniejszego Pokemona można używać także Berry, dzięki temu łatwiej będzie go złapać!
   1. Berry działa tylko na pierwszy rzut pokeballem i nie stackuje się.
   2. Jeśli zużyjemy berry, a potem Pokeballa i Pokemon się nie złapie, to efekt użycia berry zanika. Możemy wtedy użyć kolejnego berry.
   3. Pierwsze berry dostaniemy na 8 poziomie.
  2. Różne Pokemony mają różne oddalenie od gracza, czasami trzeba rzucić dalej a czasami bliżej.
  3. Pokemony mogą także podskakiwać.
  4. Pokemony można trafić PokeBallem podczas podskoku i złapać.
  5. Gdy Pokemon atakuje gracza, PokeBalle odbiją się od niego, nawet jeśli są bardzo dobrze rzucone.
 2. Jajka są źródłem narodzin nowych Pokemonów. Wylatują z Pokestopów.
  1. Aby jajko się wykluło, należy włożyć je do inkubatora i chodzić! Podczas wyłączonego ekranu, niestety wasze kroki się nie naliczają, więc warto jednocześnie grać i wykluwać jajka.
  2. Z jajek, które potrzebują więcej kroków do wyklucia, wylęgają się rzadsze Pokemony.
  3. Jeśli jeździmy na rowerze, bądź czymkolwiek innym powyżej 10 km/h, to nasz dystans nie będzie się zaliczał. Liczą się tylko kroki spacerowe.
  4. Jeśli pomimo chodzenia twój dystans się nie nalicza, to albo padły serwery gry, albo wariuje ci GPS, przez co gra blokuje twój dystans, bo myśli, że poruszasz się ponad dozwoloną prędkością.
 3. Jajek nie da się wywalić ani usunąć, wszystkie znalezione jajka trzeba wykluć!
 4. Znalezione jajka wykluwają się po różnej odległości: [źródło]
Jajo 2KM
Bulbasaur
Charmander
Squirtle
Caterpie
Weedle
Pidgey
Rattata
Spearow
Pikachu
Clefairy
Jigglypuff
Zubat
Geodude
Magikarp
Jajo 5KM
Ekans
Sandshrew
Nidoran♀
Nidoran♂
Vulpix
Oddish
Paras
Venonat
Diglett
Meowth
Psyduck
Mankey
Growlithe
Poliwag
Abra
Machop
Bellsprout
Tentacool
Ponyta
Slowpoke
Magnemite
Jajo 5KM cd. listy
Farfetch'd
Doduo
Seel
Grimer
Shellder
Gastly
Drowzee
Krabby
Voltorb
Exeggcute
Cubone
Lickitung
Koffing
Rhyhorn
Tangela
Kangaskhan
Horsea
Goldeen
Staryu
Mr. Mime
Tauros
Porygon
Jajo 10KM
Onix
Hitmonchan
Chanlee
Hitmsey
Scyther
Jynx
Electabuzz
Magmar
Pinsir
Lapras
Eevee
Omanyte
Kabuto
Aerodactyl
Snorlax
Dratini
200 EXP za wyklucie
500 EXP za wyklucie
500 EXP za wyklucie
1000 EXP za wyklucie


 1. Pokemony które wam padły należy uleczyć samemu za pomocą potionów. Pokemony same się nie leczą!
  1. Jedynym wyjątkiem, gdzie Pokemon może (ale nie musi) się uleczyć jest jego ewolucja.
 2. Przy każdym z nearby Pokemonów widnieją odciski stóp - 3 odciski oznaczają, że Pokemon jest dosyć daleko (ok. 300-400 metrów), 2 odciski - Pokemon jest już bliżej (ok. 100 metrów) i 1 odcisk - stworek jest naprawdę blisko i można w każdej chwili spodziewać się tego, że będzie można go złapać.
Tłumaczenie powyższej grafiki:
1. Wybierz pokemona z listy
2. Zanotuj liczbę łapek
3. Zacznij iść
a. jeśli liczba łapek rośnie obróć się o 180 stopni i idź w drugą stronę
b. liczba łapek spada, zanotuj swoją pozycje startową (punkt A) i idź dalej.
c. liczba łapek rośnie, zanotuj swoją pozycję (punkt B)
4. Stań w połowie drogi pomiędzy punktami A i B i obróć się o 90 stopni. W tym punkcie będziesz albo się oddalał od celu albo zbliżał.


Nie tylko ilość stóp pokazuje odległość, ale także kolejność Pokemonów jest związana z tym jak blisko się znajdują.
Gdy stworek będzie miał jedną lub zero łapek, wybierając go (tropiąc?) możemy go wywołać. Innymi słowy pojawi się on po akcji wybrania go jako poszukiwanego przez nas. Gdy tego nie zrobimy Pokemon też się ujawni, ale dopiero jak staniemy bardzo blisko. [źródło]


 1. Wspólne łapanie Pokemonów:
  1. PokeStopy i Pokemony pojawiają się dla obu graczy w tym samym miejscu
  2. W 90% waszych wspólnych podróży pojawią się dokładnie takie same Pokemony z tym samym CP. Oczywiście możecie widzieć różne Pokemony z różnymi statystykami (przesunięcie czasowe i miejscowe), ale w znacznej większości przypadków złapiecie dokładnie to samo. [potrzebne doprecyzowanie]
  3. W Pokestopach itemy są losowane, więc grając razem nie wylatuje wam zawsze to samo
  4. Pokemony w pobliżu są takie same i mają taką samą ilość kroków do odszukania
 2. Nawet dwa takie same telefonu w tym samym miejscu, te same konta i te same kolory grup mogą mieć totalnie różne pokemony w nearby. Prezentuje to poniższy filmik.
 3. Pokemony, które złapałeś dzisiaj (w ciągu ostatnich 24 godzin) mają wokół siebie niebieską poświatę w liście Pokemonów!
  firefox_2016-07-11_19-56-33.png
 4. Różne Pokemony mogą pojawić się w tych samych miejscach o różnych porach dnia! Warto sprawdzić co nas czeka rano, w południe, wieczorem lub w nocy!
 5. Istnieją Pokemony które nie pokazują się w “nearby” tylko nagle wyskakują. podobno te Pokemony pojawiają się w określonych miejscach i regenerują się 35 minut po pełnej godzinie. Pojawiają się one najczęściej w miejscach poruszających się krzaków. [źródło]
 6. Oddawanie (transferowanie) Pokemonów sprawia, że tracimy go bezpowrotnie, ale w zamian otrzymujemy za niego jednego cukierka (candy)
 7. Po złapaniu pokemona dostaniesz zawsze 3 cukierki dla określonego pokemona. Daje to łącznie 4 cukierki z jednego pokemona jeśli go oddasz.
 8. PRO TIP na początek (zapodał venividivicious):
  warto zbierać wszystkie pidgeye, weedle i caterpie aż do 9 poziomu i wstrzymać sie z ewolucja wszystkich innych Pokemonow. Wtedy odpalamy lucky egg i ewoluujemy wszystko co nam zostało zaczynajac od najniższych ewolucji (pidgey ➔ pidgeotto, caterpie ➔ metapod i weedle ➔ kakuna za 12 cuksów. Ewolucja rattaty czy oddisha to juz na przykład 25 cuksów ale też można pozbierać). W ten sposób dostajemy 2 razy więcej expa za ewolucje (standardowo jest chyba 1000) i można wbić całkiem szybko kilka poziomów (10 ➔ 15 bez większych problemów)
 9. Wysoko poziomowi (20+) gracze narzekają na bardzo duży poziom trudności gry w je późniejszym etapie. Przykładowo: często wylatuje im Pokemon do złapania powyżej 250 CP. Jak wiadomo, z PokeStopów wylatują głównie PokeBalle (możliwość wylatywania lepszych piłek jest odblokowana na późniejszych poziomach, ale szansa na ich wyrzucenie jest stosunkowo niska) [potrzebne doprecyzowanie], a lepszych piłek nie da się kupić. Gracze więc mają trudności ze złapaniem lepszych Pokemonów. [źródło]
 1. PokeStopy

 1. Pokestopy - jest to źródło przedmiotów przydatnych w grze. Aby je zdobyć, trzeba przekręcić obrazkiem, by wyleciały z nich przedmioty (wykonać ruch przesuwania w lewo lub prawo). Resetują się co 5 minut.
  1. PokeStopy posiadają możliwość doczepiania modułów (moduły przyciągają Pokemony).
  2. Z PokeStopów mogą wylecieć Pokeballe, jajka, potiony, berry, revive. Ich ilość jest losowa od 3 do 7 sztuk.
   1. Jeśli odwiedzacie PokeStopy razem z innym graczem, to istnieje duża szansa, że jemu wypadnie dokładnie to samo co Tobie (ale uwarunkowane jest to poziomem trenera i ilością jajek w plecaku)
  3. do PokeStopów można dodać moduły, które działają 30 min dla wszystkich (nawet dla innych graczy, którzy modułu nie dodali)
   1. Moduły pozwalają na (przykładowe) częstsze odnalezienie Pokemonów
 2. Czy można dodawać własne PokeStopy?
  PokeStopy są zaciągnięte z gry Ingress, gdzie gracze sami mieli możliwość dodawania nowych specjalnych miejsc. Na razie w Pokemon GO nie ma możliwości dodawania samemu nowych miejsc. (nie wiem czy i kiedy to się zmieni)
 3. Jeśli najbliższy PokeStop świeci, mruga, lub latają wokół niego płatki, to oznacza, że ktoś umieścił w nim “lure mod”, który przywabia Pokemony w pobliże PokeStopu. Leć tam szybko bo masz dużą szansę na złapanie większej ilości i rzadszych Pokemonów! Możliwe, że spotkasz tam także innego trenera!
  Efekt wygląda tak:
  comment_UuKgTQkYzkqNqf5pcsEBD08CzozAGGn1,w400.jpg
 1. GYMy i frakcje

 1. Mając 5 level masz prawo dołączyć do jednej z trzech frakcji:
GO_Professors_Assistants.png

    Czerwonej (Team Valor)
Candela jest głową frakcji Valor, najodważniejszą ze wszystkich. Jej zdaniem żeby zostać mistrzem Pokemon musisz trenować i się nie poddawać. Według czerwonego teamu szczególna więź pomiędzy trenerem a jego Pokemonem pomaga wykorzystać jego wszystkie atuty. Jeśli Ci to odpowiada, wybierz Valor. Dodatkowo jeśli lubisz legendarnego ptaka Moltresa to masz kolejny powód żeby się przyłączyć – jest ich maskotką.Team_Valor.png


Żółtej (Team Instinct)
Spark jest liderem frakcji Instinct. Lider uważa, że powinniśmy ufać swoim instynktom – stąd nazwa frakcji. Jeśli czujesz, że Pokemon jest utalentowany od urodzenia i że sukces w walce zależy od zaufania własnym instynktom to frakcja Instinct jest dla Ciebie właściwy wyborem. Team reprezentuje Zapdos, legendarny ptak elektryczny.Team_Instinct.png


Niebieskiej (Team Mystic).Team_Mystic.png
Blanche siedzi na czele frakcji Mystic, najmądrzejszych z całego grona. Niebieski team interesuje się ewolucją, członkowie nie mają nic przeciwko zastraszaniu przeciwników. Jeśli jesteś zainteresowany naukowym podejściem do Pokemonow, co ich czyni jakimi są i jesteś przekonany, że zachowanie spokoju jest kluczem do sukcesu to wybierz team Mystic. Team reprezentuje Articuno jeden z legendarnych ptaków.


PS: Frakcje, oprócz koloru nie dają nic.


 1. Utrzymywanie swojego gymu daje dodatkowo monety (coiny), za które można kupić coś w poke shopie. PokéCoin.png
  1. Aby otrzymać monety, należy zostawić Pokemona w gymie.
  2. Aby zwiększyć ilość wypłaty, należy się upewnić, że w momencie “odbioru” wypłaty w gymach zostawiliśmy największą ilość Pokemonów.
  3. Wypłatę można odebrać raz na 21 godzin.
  4. Wypłatą jest pył oraz monety. (10 monet za każdego zostawionego Pokemona w gymie)
  5. Nagrody dostaniemy maksymalnie za 10 kontrolowanych gymów (mimo to, można kontrolować dowolną ich ilość)
  6. Gdy kontrolujesz 11 lub więcej gymów dostajesz 100 monet + 5000 stardust.
 2. W gymach można walczyć, nawet jeśli jest on w Waszym kolorze. Wtedy po wygranej rośnie prestiż sali.
  1. Zwiększenie prestiżu sali pozwala większej ilości trenerów na pozostawienie swojego Pokemona w gymie.
  2. Walka z gymem przeciwnego koloru niż twój pozwala na pokonanie lidera sali, odbicie jego sali i przejęcie sali pod swoim własnym kolorem.
  3. Odradza się pozostawianie w gymie najsilniejszego Pokemona:
   1. utknie on tam aż gym zostanie odbity
   2. zamknie ci to możliwość wygrania walki w gymie i tym samym uniemożliwi ci podniesienie poziomu gymu.
 3. Walki w GYMach nie zawsze dobrze działają! Czasami Pokemonowi zostaje mało życia i nie można go dobić. Jest to błąd w grze, czasami także nie wczytują się dobrze wykonywane ataki. [źródło]
  1. Jeśli nie będzie można go dobić, prawdopodobnie nie będzie można rozpocząć po raz drugi walki. Wystarczy odczekać wtedy około 5 minut i ponowić walkę, ewentualnie zrestartować aplikację.
  2. Podczas walki warto trzymać telefon pionowo.
  3. Podczas walki możemy unikać ataków Pokemona przeciwnika poprzez muśnięcie palcem w lewo lub w prawo (Pokemon wykonuje wtedy unik)
  4. Uniknąć błędu “1HP” możemy poprzez powolniejsze uderzanie palcem podczas walki (zaczekać aż Pokemon będzie mógł ponownie zaatakować, ok 1 sekundy) Zbyt szybkie klikanie powoduje buga.


 1. Bany i blokady

 1. Na razie nie ma jeszcze żadnych informacji odnośnie banowania graczy, lub utworzenia blokad regionalnych. Pojawiają się pogłoski o możliwości zablokowania konta użytkownika, który korzysta z “fake GPS” (patrz punkt 8.) ale nie są jeszcze potwierdzone, a u niektórych fake GPS działa znakomicie.
  1. Istnieją przypuszczenia, że aplikacja Pokemon GO pobrana z niepewnego źródła i naszpikowana dodatkowymi danymi, czy wirusami może spowodować całkowitego bana na grę i konto google wykorzystywane w grze. Jakkolwiek nadal nie posiadam żadnych informacji ani doniesień o tego typu blokadach. [źródło]
 1. Przedmioty dostępne w grzeItem
Koszt w sklepie
Opis
100 monet za 20 sztuk
(Great i Ultra Balla nie można kupić za coiny)
Pokeball - Służy do łapania pokemonów. Dostępnę są również Great Balle i Ultra Balle które mają dużo większą szanse na to, że pokemon nie ucieknie nam z pokeballa.

nie do kupienia w sklepie
Great Ball - dużo większa szansa na złapanie silniejszego Pokemona
nie do kupienia w sklepie
Potion - Leczy naszego pokemona o 20 punktów HP.

nie do kupienia w sklepie
Super Potion - Leczy naszego pokemona o 50 punktów HP.
nie do kupienia w sklepie
Hyper Potion - Leczy naszego pokemona o 200 punktów HP.
[potrzebny screen]
nie do kupienia w sklepie
Max Potion - Leczy naszego pokemona o XX punktów HP. [potrzebne więcej informacji]
nie do kupienia w sklepie
Revive - Reanimuje naszego pokonanego pokemona.

nie do kupienia w sklepie
Razz Berry - podczas łapania rzucamy Berry pokemonowi, nasz kolejny rzut ma większą szanse na złapanie pokemona.

150 monet
Egg Incubator - służy do wykluwania jaj.

80 monet - 1 szt.
500 monet - 8 szt.
1250 monet - 25 szt.
Incense - wabik na pokemony działający przez 30min.
80 monet - 1 szt.
500 monet - 8 szt.
1250 monet - 25 szt.
Lucky Egg - podwaja liczbę zdobywanego doświadczenia przez 30 min. Liczą się ewolucje, jajka i łapanie pokemonów. Lucky Egg nie podwaja bonusowego doświadczenia za rzut pokeballem. (nie mam pewności co z expem za pokestopy bo nie korzystałem z nich na jajku) [potrzebne doprecyzowanie]
100 monet
680 monet - 8 szt.
Lure Module - wabik na pokemony którego można zainstalować tylko w pokestopach, działa przez 30 min dla wszystkich w okolicy pokestopa.

200 monet
Storage Upgrade - zwiększa limit noszonych przy sobie pokemonów o 50.
200 monet
Bag Upgrade - zwiększa pojemność naszego plecaka o 50.

 1. Zdobywanie poziomów

LV
Nagrody
LV
Nagrody
LV
Nagrody
1
[potrzebna informacja o startowym zestawie]
11
PokeBall  x15
Super Potion x10
Revive x3
Razz Berry x3
21
Ultra Ball x10
Hyper Potion x10
Revive x10
Razz Berry x10
2
PokeBall  x10
12
Great Ball  x20
Super Potion x10
Revive x3
Razz Berry x3
22
Ultra Ball x10
Hyper Potion x10
Revive x10
Razz Berry x10
3
PokeBall  x15
13
Great Ball  x10
Super Potion x10
Revive x3
Razz Berry x3
23

4
PokeBall  x15
14
Great Ball  x10
Super Potion x10
Revive x3
Razz Berry x3
24

5
PokeBall  x20
Potion x10
Revive x10
Incense
15
Great Ball  x10
Hyper Potion x20
Revive x10
Razz Berry x10
Incense
Lucky Egg
Egg Incubator
Lure Module
25

6
PokeBall  x15
Potion x10
Revive x5
Egg Incubator
16
Great Ball  x10
Hyper Potion x10
Revive x5
Razz Berry x5
26

7
PokeBall  x15
Potion x10
Revive x5
Incense
17
Great Ball  x10
Hyper Potion x10
Revive x5
Razz Berry x5
27

8
PokeBall  x15
Potion x10
Revive x5
Razz Berry x10
Lure Module
18
Great Ball  x10
Hyper Potion x10
Revive x5
Razz Berry x5
28

9
PokeBall  x15
Potion x10
Revive x5
Razz Berry x3
Lucky Egg
19
Great Ball x15
Hyper Potion x10
Revive x5
Razz Berry x5
29

10
PokeBall  x20
Super Potion x20
Revive x10
Razz Berry
Incense
Lucky Egg
Egg Incubator
Lure Module
20
Ultra Ball  x20
Hyper Potion x20
Revive x20
Razz Berry x20
Incense x2
Lucky Egg x2
Egg Incubator x2
Lure Module x2
30

 1. Ciekawostki i FAQ

 1. Jazda środkami komunikacji: Istnieje limit prędkości poruszania się postaci (poniżej 10 km/h), aby ludzie jeżdżąc autami nie wykluwali sobie jajek. Podobnie jest ze zbyt szybką jazdą na rowerze.
  1. Co do drugiego: appka musi być odpalona, ekran nie może przejść w stan blokady.
 2. Ile jest Pokemonów w Pokemon GO?
  Aktualnie w grze jest tylko 1 generacja (a to i tak nie jest potwierdzone, czy da się złapać wszystkie 151 (Minimum 5 (Legendarne ptaki, Mew i Mewtwo są zarezerwowane na specjalne eventy))
 3. Podobno Pokemon Go wykorzystuje API z Google Maps. Co oznacza że można zmniejszyć ilość transferu i wykorzystania baterii jeśli w aplikacji Google Maps pobierzemy lokalną mapę (np. miasta) na komórkę (około 50 MB).
 4. Wydaje się że obecnie najszybszą metodą łapania Pokemonów to ustawione na sobie kilka “lure module”:
  1. każdy lure module spawnuje Pokemona co 5 minut
  2. tylko 1 lure module może być aktywne na PokeStopie
  3. Należy znaleźć miejsce gdzie kilka PokeStopów jest ustawione bardzo blisko siebie. Uruchomić lure na każdym z nich. Gdy wykonamy to na 4 PokeStopach będziemy mieli Pokemona co minutę przez 35 minut. 35 Pokemonów łącznie. Pokemony które pojawią się mogą być łapane przez każdego gracza osobno, każdy ma własnego ale wszystkim dropnie się Pokemon tego samego typu ale o innym CP. (wymaga potwierdzenia)
 5. Największe znalezione przez mnie CP Pokemona:
  61ERu1q.jpg
 6. Najwyższy znaleziony level trenera:
  Cm-uHRmWcAAfec8.jpg large.jpgNhmHYtS.jpg
 7. Porównanie z Ingressem:
  Miejsca Pokestopów są takie same jak Ingressowe portale:
  comment_23fKgQkJhk7bHaHxIqxHA77XuU9yfq8g,w400.jpg
 8. Pokemon GO ma tyle samo dziennych użytkowników co Twitter! [źródło]
 9. Serwis streamingowy Spotify zanotował ponad 360% wzrost popularności piosenek z… Pokemonami! [źródło]
 10. Według serwisu APKCentral, Pokemon GO zainstalowane jest na około 5% telefonów z Androidem [potrzebne źródło]
 11. Nie istnieje jeszcze żadne doniesienie, albo informacja, żeby jakikolwiek trener złapał wszystkie Pokemony z tej generacji w Pokemon GO (wyłączając oczywiście legendy i Pokemony eventowe, których nie da się normalnie złapać)
 12. A co by było, gdyby zgodnie z filmem Pokemon 2000 istniała… 4 grupa?
13626643_1080107482070763_4111130920467116956_n.jpg
e066eaa3-f0f4-41ce-a99a-6de1fa36bc45.jpg
 1. Muzeum Holokaustu prosi, by nie łapać u nich Pokemonów [źródło]

Potwierdzone informacje nieprawdziwe

 1. Popularność i rzadkość:
  Obrazek pochodzi z serwisu Reddit.com i jest niestety nieprawdziwy [źródło]
  comment_0fuONjZLhAL5p0UJ1FL0ExGP2J4ELPyL,w400.jpg
 2. Na pewno nie działa trick, który mówił, że po nieudanym rzucie Pokeballem możemy na niego kliknąć i on do nas wraca. Niestety to tak nie działa, źle rzuconego Pokeballa tracimy bezpowrotnie. [źródło]
    13626387_10208669200160067_7020423433708492226_n.jpg

TWOJE bezpieczeństwo i dane:

 1. Zbieranie informacji o miejscach i sieciach WIFI

kokierspaniel
Witam państwa.
Skoro już tak ciepło przyjęliście odsłonę nowych Pokemonów pozwólcie, że sprowadzę was trochę na ziemię i przybliżę wam warunki korzystania z aplikacji, z którymi i tak prawdopodobnie się nie zapoznaliście. Jest tam parę kwiatków, które jeżą włos na głowie, ale oczywiście w dzisiejszych czasach już nikogo nie obchodzi prywatność.
Przede wszystkim, musicie być świadomi tego, że tworzycie fotograficzną bazę geolokalizacyjną dla zewnętrznej firmy która może określone informacje sprzedać lub udostępnić innym organizacjom zarówno prywatnym jak i rządowym.

We may share aggregated information and non-identifying information with third parties for research and analysis, demographic profiling, and other similar purposes.

We cooperate with government and law enforcement officials or private parties to enforce and comply with the law. We may disclose any information about you (or your authorized child) that is in our possession or control to government or law enforcement officials or private parties as we, in our sole discretion, believe necessary or appropriate

Ponieważ łączy się to bezpośrednio z namierzaniem GPS, wysyłasz również informacje o tym, gdzie dokładnie się znajdujesz i tym samym jak wygląda twoja okolica.
comment_pVyyNOuIRsmyjWmyoMpItDfUIOnnJ619,w400.jpg
Podsumowując, w zamian za śmieszne kolorowe stworki (czyli za frajer) tworzysz dla zewnętrznych podmiotów fotograficzną bazę przypisaną do twojego ID w koncie google/facebook czy czego tam jeszcze używasz. Mam nadzieję, że każda osoba korzystająca z aplikacji ma świadomość tego w czym uczestniczy. Kto by się w takim wypadku przejmował jakąś ustawą antyterrorystyczną.

Udanych łowów.
 1. Niebezpieczne wirusy w aplikacji Pokemon GO:

    qqwwee
Jak zapewne wiecie niektóre z plików apk zawierających grę mogły zostać zawirusowane. Sprawdziłem zatem za was, byście wy już nie musieli, czy plik z http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/Pokemon-go/Pokemon-go-0-29-0-release/Pokemon-go-0-29-0-android-apk-download/ (strona, która była tak polecana na mirko) jest czysty. Sprawdzane na podstawie http://www.komputerswiat.pl/nowosci/gry/2016/28/pobrales-gre-pok%C3%A9mon-go-spoza-sklepu-play-mozesz-miec-zlosliwy-kod.aspx

No to lecimy:
Uprawnienia: Żadnych dziwnych i nieprawidłowych uprawnień nie zauważyłem, jest dobrze.
Suma SHA256: Wynosi ona 8bf2b0865bef06906cd854492dece202482c04ce9c5e881e02d2b6235661ab67, zatem jest identyczna jak ta z Google Play. Wyliczone używając http://hash.online-convert.com/sha256-generator


WERDYKT:
Plik jest czysty i nikt przy nim nie grzebał, możecie spać spokojnie pokeświry (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
 1. APK pliku Pokemon GO może być zawirusowany

Niektóre strony podają, źe APK pliku Pokemon GO może zostać zawirusowany, więc uważajcie skąd pobieracie grę! [źródło]


Jeżeli nie jesteście pewni czy aplikacja jest czysta czy nie warto sprawdzić uprawnienia, jeśli aplikacja ma uprawnienia do wysyłania SMS MMS i nawiązywania połączeń to jest ona zmodyfikowana by wykradać pieniądze. Oryginalna aplikacja nie posiada tych uprawnień.
 1. Niebezpiecznik.pl ostrzega przed żądaniem uprawnień przez grę

Cytując:
“Aby zagrać, trzeba się jednak zalogować. Promowaną przez producenta gry opcją jest logowanie przez konto Google. Niestety aplikacja, czego wielu graczy nie zauważa, na iPhone prosi o pełny dostęp do konta Google: “
Serwis poleca bardzo mocno granie za pomocą konta Pokemon a nie konta Google!
Więcej informacji w artykule.

Społeczność + linki

 1. Co się stanie, kiedy Pokemon GO już wyjdzie? Zagłosuj w ankiecie!

Pokemon GO PolskaJak długo grają nasi gracze z grupy?


Jak nasi gracze z grupy oceniają grę w skali od 1 do 5?Dalsze plany w grze:Oficjalne zapowiedzi nowości

  1. Zapowiedziano wymiany oraz zastosowanie okularów Oculus (VR), a także hololens, czy Google Glass [źródło]
  2. Zapowiedziano “głębszą mechanikę” (cokolwiek to znaczy)
 1. 11.07.2016:
  1. Serwis Kotaku informuje: Oficjalne wypuszczenie aplikacji Pokemon GO na świecie może być “zapauzowane” i opóźnione ponad termin 30 lipca.
  2. Najprawdopodobniej, aby się wymienić, obaj trenerzy będą musieli być obok siebie (nie będzie to działało jak wymiana “Wi-Fi” w Pokemonach na 3DSie!) [źródło]
  3. Niedługo powstanie regionalna tablica wyników najlepszych graczy (lub liderów sal) [źródło]
 2. 12.07.2016:
  1. Pojawia się coraz więcej doniesień o zainfekowanych plikach APK z Pokemon GO - sprawdźcie jaki dostęp do jakich danych ma wasza gra. Na pewno nie powinno tam być dostępu do waszych smsów, czy kontaktów, czy nagrywania mikrofonem! Pojawiły się też doniesienia, że Niantic ma dostęp do waszego konta Google nawet przy poprawnej aplikacji bez wirusów. Aktualnie trwają prace i dyskusje na temat tego czy to rzeczywiście prawda i w jakim zakresie Niantic może korzystać z naszych danych.
 3. 13.07.2016
  1. Pokemon GO można już pobrać oficjalnie w Niemczech
  2. Wyszła wersja 0.29.2 aplikacji. Wersja ta podobno poprawia stabilność aplikacji, połączenie z serwerami i podobno pozwala grać na telefonach z procesorem intela.

Nasze propozycje na które czekamy

 1. Możliwość wypuszczenia Pokemonów które mamy by móc porobić im zdjęcia w pokoju, na dworze itd.
 2. Walki między graczami
 3. Możliwość obserwowania innych trenerów
 4. Możliwość przekazywania sobie Pokemonów i itemów
 5. Możliwość dodawania własnych miejsc w grze
 6. Lepsze serwery!
 7. Oficjalne uruchomienie gry w Polsce! (i w Europie)
 8. Desperacko potrzebujemy tego:
  3kVkl1dv8PvolLatzUM61uqgW7EnNn_Dt-iWGNDcnvo.jpg
 9. PokeDom - miejsce gdzie będziemy mogli uleczyć Pokemony i zdobyć kilka przedmiotów [propozycja]


Screeny z gry

Screenshot_2016-07-09-20-51-56.png
Widok na gym
Screenshot_2016-07-09-20-38-26.png
Nowy wpis do Pokedexa
Screenshot_2016-07-09-19-59-15.png
Walka w gymie
Screenshot_2016-07-09-21-47-12.png
Widok na zostawionego Pokemona w gymie (aktualny lider gymu jest oznaczony koroną)
Screenshot_2016-07-09-21-40-56.png
Widok na statystyki Pokemona
Screenshot_2016-07-09-20-54-07.png
Moment levelowania
Screenshot_2016-07-09-20-34-47.png
Moment łapania Pokemona
Screenshot_2016-07-09-21-49-06.png
Widok na statystyki trenera
Screenshot_2016-07-09-19-59-46.png
Moment przegranej walki w gymie
Screenshot_2016-07-10-19-56-50.png
Moment odbioru bonusowych pieniędzy
13667852_1160269834016472_5356797533199979284_o.jpg
Wykluwanie się Pokemona z jajka po przejściu określonego dystansu
Screenshot_2016-07-06-19-29-03.png
Wybór postaci na starcie gry


Najlepsze PokeStopy

comment_qHSDijNivvVSDd0nGSat6NMYfNch2vCW,w400.jpg
comment_w3nHtOckEeGFE7QvOKcanOVxHkCJHX6C,w400.jpg
comment_pN1GTCxNQjixXkojEQZzCq8OYuDEgSb4.jpg
Screenshot_2016-07-09-20-28-59.png
comment_dDrEOHXSJF8y7cLiR3bfHZxRk7KXaHP2,w400.jpg
t3_4s3kcx.png
comment_hQnhbZTewtvV7YyfvUeQyTqb8c8vmUDg,w400.jpg
Screenshot_2016-07-11-16-11-20.png
Screenshot_2016-07-11-15-19-50.png
comment_MJkuE5m1ip8xMcjxcrcumZ648kqC0GOM,w400.jpg
comment_FTFfcw6O4GTtKkvOzXtwP3MlV4OMXj0o,w400.jpg
Podziękowania

Informacje zawarte w tym poradniku są możliwie jak najbardziej pełne i aktualne. Oczywiście ja, jako autor mam prawo się pomylić w wielu kwestiach, lub mieć niepoprawne dane, czy informacje, dlatego właśnie poradnik jest otwarty dla wszystkich do komentowania i sugerowania ewentualnych poprawek.
Poradnik bazuje na doświadczeniach moich, ale także niezliczonej liczby użytkowników, którzy odkrywają i opisują tu swoje przygody i tajemnice w Pokemon GO.
Ten poradnik nie mógłby powstać, gdyby nie praca i zaangażowanie kilkudziesięciu osób z totalnie różnych miejsc. Duże podziękowania należą się użytkownikom serwisu wykop.pl, którzy edytowali go niezliczoną ilość razy. Ogromne podziękowania za skarbnicę wiedzy bez dna należą się grupie Pokemon GO Polska na facebooku. Ogromną skarbnicą wiedzy jest też angielskojęzyczny serwis Reddit, ale gdyby nie tłumaczenia wielu osób, większość zawartych tu informacji byłaby po angielsku.
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i zapraszam do korzystania z wiedzy zawartej w tym dokumencie! Jeśli chciałbyś się ze mną skontaktować prywatnie - napisz do mnie pod adres: vulpister@gmail.com
AutorPoradnik działa na licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

Wszelkie prawa do poradnika są zastrzeżone, można go umieszczać na innych stronach pod warunkiem podania autora oraz link do grupy Pokemon GO Polska na facebooku!
Licencja:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More