Witamy na najlepszej stronie z hackami i kodami do gier na androida oraz recenzjami i poradnikami dla aplikacji mobilnych. Wszystkie czity były osobiście przez nas testowane na kilku modelach telefonów i tabletów

Crashlands - kody na surowce

Crashlands to idealne połączenie kilku gatunków gier. To przede wszystkim dość nietypowy RPG, nastawiony na eksplorację i rozwój techniki. Z drugiej strony gra zawiera wiele elementów zręcznościowych i logicznych. Z każdego gatunku Crashlands wyciąga te najważniejsze i wciągające cechy, przykuwając na długie godziny do smartfonu czy monitora.
W grze wcielamy się w humanoidalną postać, kosmicznego kuriera o wdzięcznym imieniu Flux, który rozbija się na jednej z planet. Cala historia jest przestawiona w luźnej atmosferze i okraszona sporą dawką humoru, pomimo powagi sytuacji, w której się znajdujemy. W pierwszej kolejności będziemy musieli odnaleźć wszystkie paczki, w wyniku katastrofy porozrzucane na powierzchni obcej planety, a także znaleźć sposób na skontaktowanie się z pracodawcą. Poszukiwania prowadzą do spotkań z miejscową florą i fauną, niekoniecznie przyjaźnie nastawioną do przybysza. Mając dwie ręce i sporo przeróżnych materiałów w pobliżu, Flux musi więc zadbać o własne bezpieczeństwo.

Rozgrywka w dużej mierze polega na zbieraniu surowców i tworzeniu dzięki nim nowych przedmiotów. Początkowo skupiamy na przeżyciu i produkcji najpotrzebniejszych narzędzi i broni. Wraz z postępami w grze lista dostępnych możliwości zaczyna się rozrastać o zupełnie nowe elementy, które służą do zabudowy i dekoracji. Mamy zmienne pory dnia, co zmusza nas do budowy schronienia, bo w nocy aktywność drapieżników znacznie wzrasta. Otrzymujemy też pierwsze zadania. Podzielony na kilkanaście sektorów teren, po którym przyjdzie się nam poruszać, jest naprawdę ogromny, więc istotnym elementem rozgrywki jest jego eksploracja. Z czasem zaczynamy poznawać bardziej rozwinięte formy życia i zostajemy mimowolnie wplątani w konflikt międzyrasowy, co dodaje tylko rozgrywce smaku i finezji. Co istotne, mamy całkowitą wolność wyboru, nie ma tutaj presji czasu, a fabuła nie jest liniowa. Zadania nie ograniczają nas w sposobie ich realizacji, więc mamy duże pole do popisu. Warto pamiętać, że w Crashlands nie ma klasycznego modelu RPG, który polega na zdobywaniu doświadczenia i tym samym zwiększaniu atrybutów bohatera. Tutaj kluczową rolę ogrywają zadania rozwijające postęp technologiczny, dające dostęp do całkowicie nowych przedmiotów i uzbrojenia, które w sposób bezpośredni wpływają na statystki naszego podopiecznego. Dla przykładu pokonanie trudniejszego przeciwnika będzie się wiązało tylko z pozyskaniem nowych surowców, a nie z punktami doświadczenia. Nie każdemu taki model rozgrywki może przypaść do gustu.

Poruszamy się w grze metodą „wskaż i kliknij”, co świetnie się sprawdza, ale tylko przy wykorzystaniu wskaźników, takich jak rysik czy myszka. Niestety, jeśli będziemy toczyć rozgrywkę na smarttonie za pomocą palca, sterowanie będzie wymagało od nas większego skupienia i precyzji. Natomiast walka to klasyczny hack'n'slash, choć wielokrotnie wymagający od nas wdrożenia odpowiedniej strategii pod danego przeciwnika. Oprawa graficzna, pomimo komiksowego stylu, stoi na bardzo przyzwoitym poziomie, oferując sporą liczbę detali i efektów. Równie ciekawie przedstawia się wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa. 0 sile Crashlands świadczy także świetne przemyślany system zapisu postępów w chmurze, oferujący pełną synchronizację pomiędzy różnymi urządzeniami i platformami. Wystarczy założyć konto na stronie producenta, podając przy tym swój unikatowy numer zamówienia (ochrona przed piractwem), aby cieszyć się pełną synchronizacją I móc kontynuować grę na praktycznie każdym dostępnym sprzęcie.

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More