Witamy na najlepszej stronie z hackami i kodami do gier na androida oraz recenzjami i poradnikami dla aplikacji mobilnych. Wszystkie czity były osobiście przez nas testowane na kilku modelach telefonów i tabletów

The Room Three - Android. Trzecia część wspaniałej gry.

Gra nie tylko zdumiewa skalą i rozmachem formy, lecz także zaskakuje bogactwem i świeżością treści. Po raz kolejny naturalnie sens gry stanowią łamigłówki logiczne, ale te tym razem nie mieszczą się w jednym „magicznym pudełku" ani nawet kilku odrębnych pokojach, ale rozciągają się na całe wielowymiarowe zamczysko powiązanych pomieszczeń i niezwykłych łamigłówek. To oznacza, że nie wystarczy już próbować wszystkiego na wszystkim. Jak nigdy wcześniej niezbędne są logiczne rozumowanie, wyobraźnia przestrzenna i pamięć do szczegółów.
Także dlatego, że rozwinięta została idea światów wewnątrz światów, które teraz bywają faktycznie wielopiętrowe. Otwarta struktura gry nie oznacza jednak wcale - co zresztą najlepiej świadczy o mistrzostwie twórców z Fireproof Studios - porzucenia gracza w zalewie wyzwań, obiektów i detali. The Room Three sprawnie wskazuje graczowi drogę, koncentrując się na obszarze, który należy eksplorować. Utknąć jest wprawdzie stosunkowo łatwo - jak zwykle przecież wystarczy przeoczony szczegół - ale ponownie w grze obecny jest znakomity system stopniowanych podpowiedzi.


Znacznie ważniejsza jest też fabuła, która prócz tego, że składa się na niesamowitą opowieść, to dodatkowo rzuca nowe światło na wydarzenia z poprzednich gier serii. W jej centrum ponownie znajduje się ezoteryczny pierwiastek Nuli, którego moc pozwala bez ograniczeń przemierzać czasoprzestrzeń. Tym razem jednak na ekranie pojawia się także poszukiwany dotąd bezskutecznie Craftsman -ten sam, którego dzieła mieliśmy możliwość poznawać i podziwiać od samych skromnych początków serii. Jeszcze śmielej też gra eksploruje wątki paranormalne, ocierając się przy okazji o prawdziwy horror. The Room Three zachwyca wreszcie rozmachem oprawy, która potrafi zrobić wrażenie także na weteranach serii. Eksploracja jak zwykle odbywa się "węzłowo", ale dbałość o szczegóły, mimo ogromnej skali całości, jest wzorowa. Za bogactwo formy i treści płaci się jednak sporymi wymaganiami sprzętowymi - obecne minimum stanowi ¡Phone 5 i ¡Pad 3 (wersji na Androida i PC możemy się pewnie spodziewać za jakiś czas). Tym z was zaś, którzy nie zetknęli się dotąd z fenomenem dzieł Fireproof Studios, polecam pierwszą część serii - jest ona dostępna w wersji iOS na telefony za darmo, a w tabletowej HD za jedno euro.

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More