Witamy na najlepszej stronie z hackami i kodami do gier na androida oraz recenzjami i poradnikami dla aplikacji mobilnych. Wszystkie czity były osobiście przez nas testowane na kilku modelach telefonów i tabletów

Sybieria 2 już na AndroidzieNa androida dość rzadko trafiają ciekawe przygodówki. W wprawdzie ostatnio coraz częściej, ale nie wzbudzały  specjalnego entuzjazmu wśród graczy. Ostatnio  próby skonwertowania na androida gry z tego  gatunku podjęło się Microids i tak do rąk tych graczy trafiła Syberia - klimatyczna  przygodówka, w której młoda prawniczka Kate Archer poszukuje jedynego spadkobiercy fabryki automatonów (czyli swego rodzaju robotów) i w tych poszukiwaniach trafia aż na Syberię.

Tytułowa Syberia okazuje się jednak być czymś więcej i w tym miejscu zaczyna się nowa przygoda - Syberia 2. Wynika z tego, że pierwsza część na konsole sprzedała się mimo swej „inności" i niemal zerowego poziomu akcji całkiem dobrze. To był w każdym bądź razie jeden z głównych zarzutów, bo fabuła i zagadki stały na wysokim poziomie. Problemem znikomej ilości wydarzeń podnoszących adrenalinę oraz dość powolnym tempem zabawy obiecali zająć się programiści, ale nie należy spodziewać się strzelania i bicia. To nadal będzie hardcore’owa przygodówka z peceta - nacisk położony zostanie na pięknie wy renderowane lokacje i interakcję z postaciami oraz rozwiązywanie puzzli i kombinowanie.


Wielu graczy narzekało również na zbyt „otwarte” zakończenie Syberii, więc tym razem scenarzyści doprowadzają przygodę do końca (nie wiadomo jednak czy szczęśliwego) oraz zamykają wszystkie rozpoczęte w pierwszej części wątki. Kate po odnalezieniu dziedzica fabryki, niejakiego Hansa Voralberga wyrusza razem z nim na poszukiwanie Syberii - trafi do kilku ciekawych miejsc, w tym wielkiego miasta Romansbourga. To pierwsza miejscówka, kolejnymi będą Frozen North, Youkol Village i tytułowa, mityczna Syberia. Przygody przeżyte w pierwszej części zmieniły ambitną prawniczkę w żądną wrażeń poszukiwaczkę przygód i tajemnic.

Wprawdzie większość miejsc będzie pokryta śniegiem i wieczną zmarzliną: ale programiści obiecują, że każda z odwiedzonych podczas przygody dziur będzie inna i na swój sposób unikalna. Romansbourg to wielkie miasto, olbrzymie budowle i machiny, wszystko utrzymane w stylu secesji i wczesnego industrialu - maszyny bardziej przypominają dzieła sztuki i wytwory wyobraźni projektanta, niż użyteczne przedmioty. Frozen North to syberyjska tajga spowita śniegiem, z małym miasteczkiem zagubionym gdzieś w lesie, a z kolei Youkol Village to sam kraniec cywilizacji - górnicza osada gdzieś na dalekiej północy, której mieszkańcy używają kości mamutów jako głównego budulca. Mityczna Syberia i skrywana przez nią tajemnica leży tuż za Youkol Village.

Fabuła zapowiada się wprawdzie interesująco, ale nowych graczy raczej do tego gatunku nie przyciągnie. Zbyt wiele łączy ją z poprzednią częścią. Mimo to warto  będzie Syberię drugą sprawdzić w w końcu na androidzie rzadko zdarza się okazja do głębszego  pokombinowania.

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More